Ana Sayfa ALTIN TAKI REHBERİ Kalın Parmaklara Nasıl Yüzük Yakışır? Parmak Tipine Göre Yüzük Seçimi Nasıl Olmalı?

Kalın Parmaklara Nasıl Yüzük Yakışır? Parmak Tipine Göre Yüzük Seçimi Nasıl Olmalı?

Biggold Yeşil Akik Yüzük

Yüzük hemen hemen her kadın için olmazsa olmaz aksesuarların başında gelmektedir. İster özel bir gün için alınmış olsun (Örn. Nişan vs.) isterseniz hediye için alınmış olsun ya da zevk için kendinize almış olduğunuz bir yüzük olsun modellere bakarak en beğendiğimizi seçmek için uzunca zaman harcarız.

Bu harcanan zaman doğrultusunda parmağımıza yakışan yüzüğü takar ve her türlü özel etkinlikte, günlük yaşantı da aldığımız bu değerli taşı sürekli parmağımızda taşırız. Fakat yüzüğümüzü seçerken kesinlikle atlamamız gereken çok önemli bir nokta vardır. Bu nokta ise bizim parmak yapımıza göre seçmemiz gereken yüzük tarzıdır.

Elbette bu bir zorunluluk değildir, yani gidip beğendiğiniz modeli direkt olarak da alabilirsiniz. Ancak parmağımda daha şık bir görünüm kazanmak istiyorum derseniz bu yazımızda sizler için en uygun olan yüzük modellerinden bahsedeceğiz. Bugünkü yazımızın konusu olan ‘Kalın Parmaklar İçin Yüzük Nasıl Seçilmeli’ yazımıza hemen geçiyoruz.

Kalın ve Kısa Parmakları Olanlar Nasıl Yüzük Modelleri Tercih Etmeli?

İster bir tektaş, beştaş hatta alyans olsun parmak şeklinize göre yüzük seçimi önemli bir detaydır. Özellikle normalden daha geniş bir parmak yapısına sahipseniz bu durum daha bir önem taşımaktadır. Fakat merak etmeyin pek çok şeyin olduğu gibi bu durumunda bir çaresi var. Bir kaç basit illüzyon tekniği ile parmaklarınıza gayet yakışan ve şık duran yüzükleri hemen seçebilirsiniz.

Eğer parmaklarınız kalın ise şu model yüzükleri tercih edebilirsiniz;

 • Küçük taşlı yüzükler yerine daha geniş taşlı olan yüzük modellerine yönelmelisiniz.
  Neden: Çünkü hali hazırda küçük olan tektaş, parmak yapınızdan dolayı daha da küçük görünecek ve parmaklarınız olduğundan daha geniş gözükecek. Fakat büyük taşlı bir yüzük aldığınızda adeta parmaklarınızı kamufle edecek ve gayet doğal ve ekstra şık bir görünüm sağlayacaktır.
 • İnce yüzük modelleri tercih edebilirsiniz.
  Neden: Kalın bir yüzük modeli seçecek olursanız geniş görünümlü olan parmaklarınız hacim olarak iyice küçülecek ve bu neticede parmaklarınız olduğundan daha genişmiş gibi gözükecek. Fakat ince bir yüzük parmağınızda daha ufak bir görünüm sağlayacağından dolayı hem yüzük takıp hem de hacimden dolayı fazlasıyla şık bir görünüm sağlayacaktır.
 • Uzun yüzük modelleri kurtarıcınız olabilir.
  Neden: Uzun yüzükler parmağınızda hacim olarak belirli bir alan kaplayacaktır. Fakat bunu hemen üstte belirttiğimiz kalın yüzük modeli ile karıştırmamalısınız. Oradaki bahsettiğimiz durum (örn. Kalın bir alyans vs. gibi) bir durumdur. Burada bahsedilen ise şekil itibariyle bir uçtan uzunluk kazanan şekilli yüzüklerdir. Bu yüzükler alan muhafaza edecek ve parmaklarınızda güzel görünüm sağlayacaktır.

  Geniş Parmak Yapısı İçin Alyans Seçimi

Böylesine önemli bir gün öncesi parmak yapınıza göre bir alyans bulamadıysanız sizler için birkaç önerimiz olacaktır. Öncelikle alyans tüyosuna geçmeden önce kısa ve geniş parmaklara sahipseniz tırnak uzatmanın parmaklarınızı bir miktar uzun göstereceğini belirtmek isteriz. Bunun dışında alyans seçiminde ise ilk yönelmeniz gereken modellerin ince kemerli alyans modelleri olması gerektiğini belirtiyoruz.

Kalın Yapılı Parmaklar İçin Pırlanta Seçimi

Aslında burada büyük veya küçük taşlı pırlanta seçimi konusunda pek çok kişi ayrışmaktadır. Fakat genel kanı normalden biraz daha büyük taşlı bir yüzük tercih edilmesi yönündedir. Bunun sebebi ise parmaklarınız da büyük duran tektaş geniş parmakları belli bir oranda muhafaza edecektir.

Firmamız Big Gold sizler için pek çok yüzük modeli sunmaktadır. Bu modeller, Doğaltaş, Renkli Taş, Otantik Yüzük, Çerçeve Yüzük, Göz Yüzük, İnce Yüzük, Opal Yüzük, Rengarenk Yüzük, Pırlanta yüzük gibi pek çok güzel ve değerli taşlarla sizlerin hizmetindedir. Bunların hepsi kendi üretimiz olup tüm güvenceleri sağlanarak sizlere satışı sağlanmaktadır.

Şimdi isterseniz sizlere vermiş olduğumuz bu bilgiler dahilinde hemen kategorilerimize göz atabilirsiniz.